Жовнірчик Ярослав ФедоровичПосада

професор кафедри

Науковий ступінь, вчене звання, почесні звання

доктор наук з державного управління, доктор філософії, доцент, академік Української академії наук (УАН), має 3 ранг державного службовця

Участь у наукових та професійних асоціаціях, діяльності державної служби

заступник директора Науково-навчального інституту регіонального управління та місцевого самоврядування Академії муніципального управління; керівник секції з питань освіти, наукової діяльності відділення економіки і управління Української академії наук

Біографія

Народився 8 жовтня 1950 року в с. Коропець Монастириського району Тернопільської області. Освіта вища, закінчив Чернівецький державний університет, історичний факультет, викладач історії та суспільствознавства. 
Трудову діяльність розпочав у 1967 році вчителем англійської мови та фізичного виховання Гориглядської восьмирічної школи Монастириського району Тернопільської області. З 1968 по 1970 рік проходив військову службу в лавах Радянської Армії. З 1973 року по 1991 рік займався науковою, комсомольською та партійною діяльністю. 
З 1992 року працює в державних органах виконавчої влади: спочатку в Київській обласній державної адміністрації; потім – з 1996 по 2005 рік працював у Адміністрації Президента України і в Секретаріаті Кабінету Міністрів України. 
З 2006 року займається науково-педагогічною роботою: в Національній академії державного управління при Президентові України і Академії муніципального управління. Тісно співпрацює з вченими Української академії наук та інших наукових установ. 
Має понад 80 публікацій у періодичних і наукових виданнях з питань державного управління, місцевого самоврядування та організації діяльності державного службовця. 
Нагороджений Ювілейною медаллю "В пам'ять 1500-річчя Києва" (1992); Медаллю "Ветеран праці" (1992); Відзнакою Головдержслужби "За сумлінну працю" (2000); Почесною грамотою Верховної Ради України (2005); Орденом св. ап. Андрія Первозванного ІІІ ст. (2007) та Орденом св. вмч. Юрія Переможця ІІ ст. (2010). 

Експерт

  • проблеми взаємодії центральних органів виконавчої влади з місцевими
  • вдосконалення системи роботи з кадрами

Наукові інтереси

державотворення (аспекти виконавчої гілки влади), територіальна організація влади в Україні, державне управління, місцеве самоврядування в Україні

Основні публікації

Автор монографії «Державне регулювання розвитку економіки регіонів та міжрегіональних економічних зв’язків: теорія, методологія, механізми», в якій визначено зміст основних компонентів державного управління на рівні регіону. Розглянуто напрями демократизації механізмів управління регіональним розвитком в Україні та запропоновано методичні рекомендації щодо оцінки ефективності регулювання економічних суб’єктів міжрегіональними державними і громадськими структурами. 
Співавтор навчального посібника, методичних рекомендацій з питань розвитку територіальної організації місцевого самоврядування в Україні до дисципліни, яку викладає.

Резюме

ĉ
Кафедра РУМСУМ,
22 бер. 2013 р., 00:55